Forum'a geç

Sessiz Bilgi

Tek yol içsel sessizlik!

Giriş yapmamışsınız. Lütfen kayıt olun ya da giriş yapın.

Evrende, şamanların niyet dediği, ölçülemez, betimlenemez bir güç mevcuttur; ve tüm kâinatta var olan kayıtsız şartsız her şey bir bağlantı hattıyla niyete bağlıdır. Sessiz Bilgi, niyetle dolaysız temastan başka bir şey değildir.


Cevap Yaz

Cevap Yaz

Yeni bir cevap yaz

Kullanabileceğiniz araçlar: BBCode Resim

Formu göndermeden önce kalın yazılmış yerler tamamlanmalıdır.

Ziyaretçiler için doldurulması gereken bilgiler


Gerekli bilgiler

Önceki mesajlar (son yazılandan ilk yazılana doğru)

1

Savaşçı olmanın diğer kuralı borçlarını ödemektir. Bir savaşçı çok cömerttir. O, dünyaya başka insanlar kendisine borçluymuş gibi bakmaz. Savaşçı dünyaya, başka insanlara olan borçlarını ödeme fırsatı olarak bakar; bu yüzden o, sonsuza dek bağlı olmayacaktır.


Bu borçların ödenmesi tarafsız bir sevgiye yol açar. Çoğumuz sevgiyi başka insanlarla iyilik alışverişi olduğunu düşünür. Öte yandan savaşçı, sevgisini geri dönüş beklentisi olmadan verir. Bu savaşçının sevgiyi ortadan kaldırarak hissiz bir kişi olması demek değildir. Savaşçının sevgisi o kadar tarafsızdır ki, eğer savaşçı şimdikinden tamamen farklı başka gerçekliğe giderse, sevgisi o gerçeklikteki diğer mevcut varlıklara uzayacaktır.


Eğer biri gerçekten sizi yaralamışsa, bunun da ödenmesi gerekir. Borcun ödenmesi kavramı, iyi bağlantıları döndürmekle sınırlı duygusal bir kavram değildir. Önemli olan nokta, tüm bağlantıları esnektmektir. Eğer seni yaralamış biriyle bağlantıdaysan, bu bağlantıyı kesmek için hasarı geri ödemen gerekebilir. Yani bu ahlaki bir mesele değildir- bu iki şekilde olur.


Savaşçının yolu, bir yerde günlük yaşamın söküm işlemini tamamlandıktan sonra bir kaçış kapısıdır. Bilinmeze giderken altına sıçmaya, korkuya, pişmanlığa ya da nostaljiye yer yoktur. Yapabileceğiniz tek seçim bükülmez kararlılıktır veya bir kere yeterli enerji topladıktan sonra( ölümü danışman tutarak ve fazlalıkları kesip serbest bırakarak) size berbat şeyler olacaktır!


Yarı gönüllü, yarı cesur veya kısmi enerjili olamazsın; hatta en kötü şey bile olacaksa, gündelik dünyayı desteklediğin enerjini geri al (ölümünü danışman kullanarak ve borçlarını ödeyerek).


(Taisha Abelar'ın 1994'teki Menlo Park'taki konuşması, Nagualist Haber'den çevrilmiştir.)