1

Konu: Nagualizm ve Bilim

Castaneda nagualizm ve bilimin aslında bir birine aykırı olmadığını ve bir gün nagualizm ve bilimin ortak nokatada buluşacağını söylemişti.
Bende sizlere bu konudaki kendi saptamalarımı anlatmak istiyorum. Tabi bunlar benim görüşlerim.
     Don Juan, soğanın katmanları gibi başka dünyalardan oluşan yaşamlarda olduğunu oralardada yaşanıp ölündüğünü söylemişti. Birleşim noktasının hareketiyle o dünyalara girilebileceğini belirtiyordu. Çağımızın bilim adamlarıda başka başka boyutların var olabileceğini teorik olarak kanıtlamışlardır. Bizim üç boyutlu dünyamızın dışında başka evrenlerinde olabileceğini söylüyorlar. O dünyalara geçişlerin kurt delikleri denen boyutlar arasındaki geçitler aracılığıyla seyahat edilbileceğini söyleyen bilim adamları var.
    Don Juan Tonal ve Nagualı kıyaslarken tonalı herhangi bir şekilde ulaşabileceğimiz fark ettiğimiz temasa geçtiğimiz her şeyi tonal olarak tanımlar.
Geri kalan tanımlamaz ve çok daha büyük alanıda Nagual olarak tanımlar. Tonal okyanusda küçük bir ada gibi.
Bilim adamlarınında son zamanlarda uğraşdıkları karşı madde veya karanlık madde karanlık enerji denen oluşumu en son büyük çarpıştırıcıda elde ettiler fakat oda tabiki çok küçük bir oran. Normal koşullarda insanların tanımlayamadığı bir şey. Yalnızca kütle çekimle anlaşılıyor. Bu karanlık maddede evrenin yüzde 96 sını oluşturuyor, yani nagual gibi.
     Sizlerinde tesbit etdiği bu tür şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim. Yada bu görüşlere katılmayanlar.

BE